Straciłeś pracę – zadbaj o motywację i nową pracę

Zwolnienie? Zadbaj o swoją karierę!

Chyba nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, w której szef mówi: zostałeś zwolniony. Chociaż to nieprzyjemna wizja, życie jest nieprzewidywalne i przynosi różne niespodzianki, również te nieprzyjemne. Zostałeś zwolniony i zastanawiasz się co zrobić? Ważne jest to, abyś nie tracił wiary w siebie i zaczął na nowo budować swoją karierę w inne firmie. Nie bój się szukać tam, gdzie warunki wydają się wymagające. Praca jest ważna i warto zadbać o to, aby móc osiągać cele i satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Zadbaj o swoją karierę i zacznij prężnie szukać nowej, być może dużo lepszej pracy.

Przygotuj się odpowiednio

Przed poszukiwaniem nowej pracy, warto poczynić odpowiednie przygotowanie. Na pewno należy zadbać o CV, które musi być czytelne i zawierać najważniejsze i najbardziej atrakcyjne informacje dla potencjalnego pracodawcy. Kolejną kwestią jest odpowiednia motywacja. Nie zapominaj o swoich mocnych stronach i pomyśl o tym, że kolejna praca może być dużo bardziej satysfakcjonująca niż ta, którą zajmowałeś się dotychczas. Postaraj się dostrzegać pozytywne strony całe sytuacji, może być to bowiem dla Ciebie duża szansa na lepsze życie i karierę zawodową.

Atrakcyjne oferty pracy pojawiają się na najlepszych portalach w internecie i mogą znikać bardzo szybko. Pamiętaj więc o tym, aby regularnie odwiedzać najlepsze portale ogłoszeniowe i aplikować na wszystkie stanowiska, które wydają się Ci interesujące. Na pewno ktoś Cię zauważy i zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną.
Poza wysyłaniem CV, trzeba pamiętać również o dostępności. Warto włączyć dźwięk w telefonie i starać się odbierać połączenia. Chociaż można oddzwonić a pracodawcy są tolerancyjni, nigdy nie wiadomo, czy gdy oddzwonisz oferta wciąż będzie aktualna. Pamiętaj więc o odbieraniu połączeń telefonicznych. W rozmowie z potencjalnym pracodawcą warto zachować szczerość, pamiętaj o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Author: portal-firma.pl