Jak sprawdzić adres IP mojego komputera?

Każdy komputer na świecie ma unikalny adres IP. Jest to ważne, ponieważ to adres służy do identyfikacji komputera w Internecie. Gdy próbujesz połączyć się z czyimś komputerem, potrzebujesz jego adresu IP, zanim będziesz mógł nawiązać połączenie.

Dlaczego musisz sprawdzić swój adres IP?

Adresy IP to ważna informacja o Twoim komputerze i Internecie. Dzięki niemu możesz uzyskać wiele informacji o odwiedzanej witrynie, takich jak kraj, z którego pochodzi, dostawca usług internetowych, który ją obsługuje i tak dalej. W skrócie – w Internecie niemal każdy może dowiedzieć się jakie jest moje IP i lokalizacja.

Proxy – technologia ta pozwala nam korzystać z naszej przeglądarki internetowej bez logowania się na odwiedzanej przez nas witrynie. Gdy z niego korzystasz, Twoja przeglądarka internetowa pokaże adres IP serwera witryny, a nie Twój własny.

Ideą tej technologii jest ochrona informacji przed zhakowaniem lub umożliwieniem innym osobom zobaczenia odwiedzanych wcześniej witryn w historii przeglądania.

Jak sprawdzić statyczny adres IP w systemie Windows i MAC OS X?

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia statycznego adresu IP odpowiednio w systemie Windows i MAC OS X. Możesz użyć narzędzia do diagnostyki sieci lub dowolnego kalkulatora IP.

Sprawdzanie adresu IP jest jednym z najważniejszych narzędzi do monitorowania połączenia internetowego. Informuje, kto jest online, jakie są jego adresy IP i w jaki sposób są z Tobą połączeni.

Jeśli osoby w pobliżu miały problemy z połączeniem, pobierz specjalistyczny program do sprawdzania adresów IP, aby upewnić się, że nie korzystają z Twojego połączenia bez Twojej wiedzy.

Jak sprawdzić swój adres IP na iOS, Androidzie i innych urządzeniach?

Adresy IP można znaleźć na różne sposoby, w tym korzystając ze strony internetowej, takiej jak whatismyipaddress.com lub wyszukując ją na pasku stanu urządzenia. Niektóre urządzenia mogą mieć również przycisk, który umożliwia wyświetlenie Twojego publicznego adresu IP i innych informacji o połączeniu Twojego urządzenia.

Jak sprawdzić adres IP na urządzeniu z Androidem?

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, najprawdopodobniej wiesz, że adres IP lub lokalizacja urządzenia jest widoczna w ustawieniach Wi-Fi. Adres IP znajduje się w sekcji „Bezprzewodowe i sieci”. Twój adres IP może się zmienić, jeśli opuścisz domową sieć Wi-Fi i połączysz się z inną.

Jak sprawdzić moje IP na urządzeniu z systemem iOS?

Aby sprawdzić swój adres IP na urządzeniu z systemem iOS (np. iPhone lub iPad), wystarczy przejść do Ustawień i wybrać Ogólne, a następnie Informacje, a następnie Wi-Fi.

 

Author: portal-firma.pl