Video marketing. Jak wykorzystać go do zwiększenia sprzedaży?

Dziś wideo ma przysłowiowy “wiatr w żagle”. To narzędzie komunikacji staje się coraz bardziej popularne i jest ciągle na nowo odkrywane dzięki sieciom społecznościowym. Video marketing jest prawdziwą dźwignią do zwiększenia sprzedaży, ale musi być dobrze przemyślany.

Wideo: niezbędne medium.

Marketing wideo jest podstawową strategią przekazywania wiadomości w świecie pełnym informacji. I nie bez powodu: każdego dnia na Snapchacie, Facebooku i Google oglądanych jest ponad 22 miliardy filmów. Co więcej, według badań przeprowadzonych przez znawców rynku, do 2022 r. wideo będzie stanowić ponad 82% globalnego ruchu w Internecie.

Video marketing: dźwignia zwiększająca sprzedaż.

Jako część strategii treści, video marketing jest szczególnie skutecznym narzędziem optymalizacji widoczności firmy lub produktu. Ważne jest, aby wiedzieć, że główne wyszukiwarki (zwłaszcza Google) włączają wideo do swoich algorytmów odwołań. Z wideo hostowanego na Youtube, Twoja strona będzie 53 razy bardziej prawdopodobne, aby być na 1 stronie Google. Dodatkowo warto wiedzieć, że wideo oferuje szczególnie wysoki wskaźnik zaangażowania odbiorców (ponad 10-krotnie w porównaniu do innych mediów komunikacyjnych).
Wszystko to ma na celu stwierdzenie, że wideo jest bardzo angażującym medium: wideo w połączeniu z dobrze przemyślanym wezwaniem do działania oferuje potencjał do bardziej efektywnego kwalifikowania leadów i optymalizacji wskaźników zaangażowania. Według najnowszych danych, 90% użytkowników twierdzi, że filmy produktowe są niezbędne w procesie zakupu.

Skuteczność wideo: kwestia formatu.

Badania pokazują, że wpływ marketingu wideo może zależeć od kilku czynników.

 1. Format pionowy lub poziomy.
  W początkach swojego istnienia wideo było w formacie poziomym. Jednak wraz z szybką ekspansją urządzeń mobilnych, format pionowy jest coraz częściej obecny, ponieważ jest bardziej odpowiedni dla smartfonów. Aby dokonać wyboru, należy rozważyć kanał nadawania, z którego chcemy korzystać (PC lub komórkowy).
  Jeśli Twoim celem jest optymalizacja zasięgu, zaangażowania i świadomości Twojej marki, preferuj kwadratowy format (1:1), kompatybilny ze wszystkimi sieciami i wygodny dla użytkowników.
 2. Uważaj na czas trwania.
  Wraz z intensywnym korzystaniem z technologii cyfrowej, czas koncentracji uwagi znacznie się skrócił. Badania Microsoftu pokazują, że dzisiejszy czas koncentracji uwagi wynosi około 8 sekund. W tych warunkach przyciągnięcie uwagi jest szczególnie ważne. Prowadzi to do pytań o wybór długości filmu. 30 sekund może być wystarczające, jeśli jest to film o produkcie lub usłudze. Możesz wziąć trochę swobody, między 60 a 90 sekund, jeśli musisz poinformować, zademonstrować lub opowiedzieć historię. Filmy dłuższe niż 2 minuty są oglądane w całości tylko przez 50% widzów.
 3. Host.
  Możesz umieścić swój film na jednym z wielu hostów obecnych w sieci. Jeśli chcesz zoptymalizować swoje SEO, wybierz YouTube. Jeśli szukasz doświadczenia użytkownika, wybierz Vimeo.

Wezwij profesjonalistów.

Tworzenie filmów wideo to zawód. Jeśli nie masz doświadczenia w tym fachu, nie próbuj samemu nagrywać filmów smartfonem. Ryzykujesz jedynie pogorszenie wizerunku swojej marki lub zbanalizowanie oferty. Zamiast tego zwróć się do profesjonalistów, którzy będą w stanie wzbogacić Twoją ofertę poprzez kadrowanie, rytm, montaż i dźwięk.

Author: portal-firma.pl