Jak wybrać drukarkę etykiet?

Kiedy prowadzi się różnego rodzaju działalność gospodarczą może się okazać, że niezbędna będzie drukarka etykiet dzięki, której można drukować etykiety z ceną, nazwą lub innymi niezbędnymi informacjami. Tak naprawdę to sam przedsiębiorca decyduje co się na niej znajdzie, równie dobrze mogą to być kody, np. kreskowe, QR i inne. Zakup drukarki etykiet powinien być przemyślany i należy wybrać taką, która spełni wszystkie oczekiwania.

Czym się kierować wybierając drukarki do etykiet?

Jak nie trudno się domyślić drukarki do etykiet służą do drukowania różnego rodzaju naklejek. Te urządzenia najczęściej wykorzystują metodę termiczną lub termotransferową. Drukowane etykietki mogą mieć dowolny kształt, ale już kolor uzależniony jest od rodzaju urządzenia. Drukarki termiczne mogą drukować jedynie w czerni i bieli, natomiast w przypadku drukarek termotransferowych istnieje możliwość drukowania w kolorze, ale jest to zależne od tego, jakiej taśmy barwiącej użyjemy. Co ciekawe urządzenia te nie mają tonerów i pojemników z tuszem. Kupując termiczną drukarkę etykiet do firmy należy wziąć pod uwagę takie koszty eksploatacji jak koszt specjalnego papieru. W przypadku drukarki termotransferowej wystarczy zwykły papier, dzięki temu jest tańsza w użytkowaniu.

Wydajność, wytrzymałość i jakość wydruku…

Drukarka etykiet do firmy często wiąże się z wydatkiem dlatego zakup powinien być poprzedzony researchem. Pierwszą rzeczą jaką powinno się wziąć pod uwagę to rozmiar etykiet jakie chcemy drukować. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie pod tym kątem i na rynku występują drukarki z głowicami drukującymi naklejki o szerokości od 54 do 104 mm. Drugą, niezwykle istotna kwestią jest wydajność. Im więcej etykiet jesteśmy w stanie wydrukować przy użyciu danej drukarki, tym oczywiście lepiej. W praktyce często jest tak, że głowice termiczne są bardzo trwałe i będą służyć przez długi czas, ale wymagają używania wysokiej jakości materiałów. Nie powinny jednak pracować w pomieszczeniach, w których występuje duże zapylenie i wilgoć. Kolejnym aspektem jest jakość wydruku. Jeśli zależy nam na jakości, powinniśmy rozważyć zakup drukarki termotransferowej. Etykiety drukowane na takim urządzeniu są odporne na urazy mechaniczne, wilgoć, wysoką temperaturę, a także coś tak prozaicznego jak upływ czasu. Wadą tego rozwiązania jest niemal dwukrotnie wyższy koszt w porównaniu do druku termicznego. Jeśli chodzi o wygląd to graficznie oba rodzaje wydruków są zbliżone, ale różnice można dostrzec po upływie czasu, ponieważ etykiety termiczne szybko płowieją.

Author: portal-firma.pl