Czy warto być pierwszym w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych to wciąż jedna z wiodących metod na wypromowanie swojego biznesu w Internecie. Jeśli prowadzisz sklep internetowy albo oferujesz różne, specjalistyczne usługi, wówczas zdecydowanie powinieneś zadbać o swoją widoczność w sieci. Strony internetowe powstają po to, aby były widoczne i aby użytkownicy je odwiedzali, właśnie to możesz osiągnąć jeśli zdecydujesz się na pozycjonowanie stron. Jak się za to zabrać i na co zwrócić uwagę?

Pozycjonowanie stron internetowych – jak to robić?

Przede wszystkim, jeśli nie wiesz jak wypozycjonować Twoją stronę, wówczas lepiej będzie, jeśli przekażesz to zadanie odpowiedniemu specjaliście. Jest to o wiele bezpieczniejsze, ponieważ błędy w pozycjonowaniu mogą oznaczać nałożenie bana od Google, który jest jednoznaczny z wyindeksowaniem strony z wyszukiwarki. Takiego bana jest później bardzo trudno się pozbyć, dlatego lepiej nie podejmować takiego ryzyka. Jednym z takich ekspertów są strony internetowe Kielce, którzy pomogą Ci bez względu na to, czy mieszkasz w Kielcach czy nie.

Dużą rolę odgrywają również same strony internetowe, które mogą być zaprojektowane w sposób przyjazny wyszukiwarce Google lub wręcz przeciwnie – utrudniający zdobywanie pozycji. Zwróć uwagę na nagłówki, które w kodzie HTML oznacza się jako <h>. Mają one różne numery, od 1 do 6. Ważne jest, aby H1 występował na każdej podstronie tylko raz. Częstsze występowanie H1 nie jest dobrze widziane przez Google, ponieważ oznacza, że próbujesz manipulować wynikami wyszukiwania, a Google tego nie toleruje. Ważne jest także, aby Twoja strona posiadała dostatecznie dużo treści, a jej kod HTML był prosty, lekki i szybko się ładujący (także na telefony). Kodu nie może być więcej niż samej treści, w innym wypadku Twoje pozycje również mogą zostać obniżone.

Kwestia pozyskiwania linków pozycjonujących Twoją stronę w sieci

Inny temat, to linki kierujące do Twojego sklepu lub serwisu internetowego. Ważne, aby posiadać takie linki, jednak nie jest to takie proste, ponieważ należy zadbać o ich jakość. Jeśli linki do Twojej strony pojawią się na blogach, mediach społecznościowych, czy różnego rodzaju forach tematycznych, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Ważne, aby linki nie prowadziły z katalogów stron, stron w innych językach niż ten, w którym jest Twoja strona, a już na pewno unikaj linków ze stron zajmujących się pornografią, hazardem czy sprzedażą zakazanych prawem substancji. Powoli i cierpliwie buduj swój profil linków, a Google będzie coraz przychylniej patrzeć na Twoją stronę. Oczywiście linki pozyskiwać mogą dla Ciebie specjaliści, którzy wiedzą jak robić strony internetowe Kielce. Zatrudnienie eksperta w tym wypadku również może być lepszym wyborem, niż działania samodzielne.

Author: portal-firma.pl