Zły BIK. Czy z takim można wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy bardzo pomocny w sytuacji, gdy ktoś wziął zbyt wiele pożyczek i nie jest w stanie ich spłacać. Spłata każdej takiej pożyczki wiąże się z koniecznością płacenia zarówno odsetek od niej jak i innych doliczanych opłat. Jeśli dana pożyczka jest nieregularnie spłacana, do odsetek i innych kosztów doliczane są też odsetki karne i koszty powiadomień o zadłużeniu, czy też koszty postępowania egzekucyjnego. Kilka takich pożyczek i kredytów to duże ryzyko narastania zadłużenia i wizyty komornika oraz innych jego działań. Aby tego uniknąć, można wziąć kredyt konsolidacyjny. Czy osoba ze złym BIK może go otrzymać?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Ten produkt kredytowy pozwala szybko uregulować wszelkie inne zadłużenia. Pieniądze z kredytu przelewane są na konta firm, w których kredytobiorca zainteresowany takim kredytem jest zadłużony. On sam otrzymuje potwierdzenia spłaty wszystkich zadłużeń. Pozostaje z kredytem konsolidacyjnym do spłaty. Jego raty zawsze są dużo niższe, niż raty wielu wcześniejszych kredytów czy pożyczek. Czy jednak osoba ze złym BIK może o taki kredyt się starać? Czy kredyt konsolidacyjny ze złym BIK jest możliwy do otrzymania?

Dłużnik ze złym BIK również otrzymać może kredyt konsolidacyjny

Zły BIK może być przeszkodą w otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w banku. Tu dłużnik z negatywną oceną w BIK może kredytu nie otrzymać, wiele jednak zależy od tego jaka to jest konkretnie ocena. Nie oznacza to jednak, że nie może się starać o taki kredyt w firmie pożyczkowej. Z uwagi na przepisy prawa, tam nie otrzyma kredytu, bowiem firma pożyczkowa nie może kredytów udzielać. Otrzyma pożyczkę konsolidacyjną, opartą na podobnych zasadach. Biorąc taką pożyczkę, także może ułatwić sobie spłacanie zadłużenia i wyjście z długów.

Starając się o kredyt konsolidacyjny lub taką pożyczkę, warto być szczerym

Konsolidacja kredytów czy też innych zadłużeń ma sens, jeśli osoba ubiegająca się o nią szczerze powie o wszystkich swoich zadłużeniach. Tylko wtedy pieniędzmi z kredytu lub pożyczki takie zadłużenia będą mogły zostać spłacone. Warto więc przy staraniu się o konsolidację podać dane wszystkich firm, w których mamy długi i wysokość zadłużenia. To ma bardzo duże znaczenie i pomaga w wyjściu z długów.

Author: portal-firma.pl