Rodzaje opakowań kartonowych

Szerokie zastosowanie opakowań kartonowych oraz rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że zyskują na popularności, a rodzajów opakowań tego typu dostępnych na rynku jest wiele. Używane są do transportu, przechowywania i pakowania produktów. Różnią się od siebie rodzajem tektury, a także metodą składania w zależności od ich przeznaczenia. Warto poznać podstawowe rodzaje opakowań kartonowych, aby wiedzieć, które z nich najlepiej sprawdzą się w oczekiwanej przez nas funkcji, zanim dokonamy zakupu. Dostosowując opakowanie do indywidualnych potrzeb najlepiej wybrać konkretny rodzaj opakowania i zamówić odpowiedni rozmiar. Opakowania według indywidualnego projektu zamówisz np. tutaj.

Rodzaje opakowań kartonowych

Pudła kartonowe klapowe – to tradycyjne, najbardziej popularne i uniwersalne opakowania kartonowe. Dostępne w atrakcyjnych cenach, jednocześnie są trwałymi i estetycznymi opakowaniami. Wielość form i wymiarów pozwala na szerokie zastosowanie.

Pudła fasonowe – coraz częściej wybierane przez klientów i równie popularne jak pudła klapowe. Dzięki łatwemu systemowi składania bez konieczności użycia taśmy pakowej są niezwykle wygodne w użyciu, a także wytrzymałe. Sprawdzają się w dużych jak i w bardzo małych rozmiarach oraz mogą mieć nietypowe kształty.

Pudła teleskopowe (dwuczęściowe pudła kartonowe) – najczęściej spotykane w branży odzieżowej i obuwniczej, dwuelementowe pudła posiadające osobne wieko, które zachodzi na spodnią część kartonu. Idealne do bezpośredniego lub dodatkowego zabezpieczenia produktów. Łatwo można dostosować je do niestandardowych wymiarów.

Kartonowe pudła składane – pudła złożone z jednego elementu z wyznaczonymi zagięciami, dzięki którym łatwo je złożyć. Estetyczne i trwałe, niektóre dodatkowo wyposażone w wewnętrzne klapy, uchwyty oraz specjalne zamknięcia. Sprawdzają się jako opakowania produktów oraz kartony pocztowe lub dodatkowe zabezpieczanie.

Kartonowe opakowania wysuwane – te opakowania są niezwykle estetyczne. Jedna część kartonu płynnie wsuwa się w drugą, tworząc trwałe i solidne opakowanie. Sprawdzą się jako opakowania prezentów i produktów. Najczęściej spotykane jako opakowania na biżuterię, ozdoby oraz małą elektronikę.

Pudła kartonowe łączone trwale – solidne i wytrzymałe pudła, których korpus złączony jest na stałe klejem, taśmą lub zszywaczem. Zazwyczaj występują w większych rozmiarach i służą do transportu cięższych towarów, przeprowadzek oraz sprawdzają się w hurtowniach, magazynach i archiwach.

Pudełka jednoczęściowe – wygodne w składaniu oraz estetyczne. Do złożenia niepotrzebna jest taśma, ani zszywacz. Występują w wielu formach i rozmiarach. Idealnie sprawdzają się w branży spożywczej, kosmetycznej oraz farmaceutycznej. Coraz częściej używane również w domach do przechowywania.

Dziedzina opakowań prężnie się rozwija, oferując coraz nowsze i trwalsze rozwiązania. Decydując się na konkretny rodzaj opakowania kartonowego, zwróćmy uwagę na wytrzymałość tektury, sposób składania opakowania oraz przeznaczenie, jakie jest naszym priorytetem. Nie zapominajmy również o estetyce, która jest ważna nie tylko w opakowaniach produktów, ale także w dostarczaniu ich do klientów.

Author: portal-firma.pl