
Jeśli masz pomysł na biznes, który można „rozkręcić” w zaciszu własnego domu – nie wahaj się ani chwili! Chęć do działania, entuzjazm i pomysł, w który mocno uwierzysz – to podwaliny każdego prężnie działającego przedsiębiorstwa. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Podpowiadamy, jak stworzyć domową manufakturę perfum.
Fiolki szklane – zapach zamknięty w szkle
Jasne jest, że będziesz potrzebować półproduktów oraz akcesoriów, takich jak fiolki szklane z atomizerem. Przyda się też ciemna butelka lub słoik (do mieszania). I to… w zasadzie wszystko, jeśli chodzi o te niezbędne akcesoria.
W Decant – w kategorii opakowania – znajdziesz fiolki szklane oraz inne produkty, niezwykle potrzebne w tej branży. Fiolki szklane dostępne są tutaj: https://decant.pl/24-fiolki-szklane. Jeśli chodzi o rozmiar, to na początku sprawdzą się małe buteleczki (z atomizerem lub korkiem) czy fiolki szklane o pojemności 5 ml. Po większe sięgaj, gdy wypracujesz idealną formułę perfum.
Niemniej musisz oczywiście zaaranżować odpowiednie stanowisko pracy – suche i nienasłonecznione miejsce, wolne od zastanych zapachów, będzie idealne. Raczej nie próbuj komponować perfum w przesyconej zapachami potraw kuchni czy pachnącej detergentami wilgotnej łazience.
Półprodukty do wytwarzania domowych perfum
By stworzyć własną recepturę perfum, potrzebujesz oczywiście odpowiednich półproduktów. Są to głownie: olejki eteryczne, absoluty (mają intensywniejszy zapach niż olejki eteryczne), a nawet ekstrakty CO2. Składniki zapachowe rozpuszcza się natomiast w alkoholu etylowym.
Domowe perfumy – o czym trzeba pamiętać?
Przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie. Olejki eteryczne mogą uczulać. Raczej nie sprawdzaj zapachu za każdym razem na nadgarstku. W zasadzie każdy składnik może być alergenem. To dlatego musisz zwracać uwagę na limity dermalne – w tym celu należy się zapoznać z certyfikatem IFRA.
Bezpieczeństwo to podstawa, jeśli chcesz nie tylko używać swoich perfum, ale również obdarować nimi bliskich lub w przyszłości sprzedawać produkty na większą skalę.
Własna manufaktura (czy też sklep) to szereg obowiązków: produkowanie, obsługa zamówień, odpowiadanie na pytania klientów i czuwanie nad prawidłowym składem produktów.
Czy warto samodzielnie produkować perfumy?
Perfumiarstwo to niezwykle ciekawa i fascynująca branża. Nie ma nic bardziej intensywnego, a jednocześnie ulotnego, niż otulający skórę zapach. Popularne kategorie perfum wydają się dziś zlewać w jedną całość, a ich trwałość również pozostawia wiele do życzenia. Domowa manufaktura perfum to spora szansa na odniesienie sukcesu w tej branży. Oryginalne perfumy to coś, za co każdy z nas jest w stanie sporo zapłacić, by cieszyć się nietuzinkowym aromatem. Komponując nuty zapachowe, można sięgać po naturalne produkty. Podobnie jak fiolki ze szkła – wpisuje się to idealnie w popularny nurt eko i zero waste.
Najnowsze komentarze